משמר המקדש

 

משמר המקדש הוא עמותה רשום נוסד לפני כתשעה שנים להפיץ מדע על קדושת הר הבית והאיסור לטמאים להכנס לשם וגם להעמיד שומרים של כבוד בכניסה להר הבית כמזכרת של שמירת המקדש שנעשה כשהיה בית המקדש עדיין קיים.

 

משמר המקדש היה יוזמת הלל בן שלמה ויוסי פלדמן, שכל חייהם קשורים לבית המקדש.

 

במשך שנתיים, עד התחלת האינטיפדה בשנת תשס"א (2000), כל זמן שהר הבית היה פתוח, עמדו שני שומרים בכניסה והסבירו על החיוב של טבילה והאיסור להכנס למקום העזרות.

 

עם תחילת האינטיפדה, הר הבית נסגר ליהודים למשך ארבע שנים ונגמר השמירה. באותו תקופה התחילו לארגן "סיבוב שערים" סיור בשערי הר הבית מבחוץ. לתקופה ארוכה היה סיבוב שערים פעם בשבוע וכל יום של חול המועד וגם סיבוב גדול של אלפי אנשים כל ראש חודש. הסיבוב שערים של ראש כעת פועל תחת עמותת אל הר המור. משאר זמנים יש סיבוב שערים לפי הדרישה.

 

גם באותו תקופה, הלל ויוסי בקשו מרב צבי רוגין להיות ראש ישיבה ולהקים אתם ישיבת בית הבחירה ללמוד עניני בית המקדש למעשה. כעת הישיבה פועל תחת החסות של מכון המקדש.

 

בשנת תשס"ג (2002) בחול המועד סוכות נפתח מרכז הר הבית להיות מקום לימודים על עניני בית המקדש ומרכז בעיר עתיקה לכל שוחרי המקדש ולעורר לבבות עם ישראל שנוכל בפועל לבנות בית המקדש.

 

חזור לדף הבית

 

חזור לפעילות

 

חזור למרכז

 

חזור לעליה להר הבית